Studia inżynierskie

Możesz zostać inżynierem

Jański

podejście praktyczne

oferujemy nowe specjalności inżynierskie na kierunku

Gospodarka przestrzenna
w  Warszawie.

Studia inżynierskie przeżywają renesans zarówno w Polsce jak i w Europie, stąd też nową ideą, która spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów i staje się pewnego rodzaju odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, są wprowadzane nowe specjalności na kierunku Gospodarka przestrzenna takie jak:


- Geodezyjne kształtowanie terenu
- Gospodarka źródłami energii odnawialnej i odpadami
.


Studia na tych specjalnościach będą się kończyć zdobyciem przez absolwenta tytułu inżyniera. Studia inżynierskie są dłuższe i będą przygotowywały absolwentów do pełnienia określonych stanowisk w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, oraz w organizacjach, firmach i przedsiębiorstwach związanych z ochroną środowiska w miastach, gminach i regionach.
Absolwenci tych specjalności będą wyposażeni w instrumenty i umiejętności umożliwiające im między innymi: przeprowadzanie rewitalizacji dzielnic czy większych obszarów miejskich, projektowanie budowli, zieleni dla miast, projektowanie geodezyjnego kształtowania terenu, tworzenie programów wykorzystania energii i zagospodarowani odpadów.

W najbliższym czasie, z uwagi na konieczność dostosowania polskiego prawa związanego z ochroną środowiska do przepisów unijnych i generalnie rzecz biorąc prawa międzynarodowego, istnieje potrzeba zatrudnienia kilkunastu tysięcy osób w różnych dziedzinach związanych z szeroko rozumianą Gospodarką przestrzenną w tym zawłaszcza w dziedzinie gospodarki odpadami i wykorzystywania białej energii.

 

to dynamicznie rozwijająca się Uczelnia środowiskowa, działająca w siedmiu regionach, współpracując z osobami  i instytucjami, które starają się kreować lepszą rzeczywistość.

Jakość nauczania uzyskała pozytywną oceną Państwowej Komisji Akredytacyjnej

na wszystkich badanych kierunkach w zakresie
studiów I i II stopnia.

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Jański kurier
więcej »